kalisz

i

Autor: ksz

Polityka

Wiceprezydenci Kalisza wybrani!

2024-05-13 10:55

W Kaliszu bez zmian. Zastępcami prezydenta miasta Krystiana Kinastowskiego pozostaną Mateusz Podsadny oraz Grzegorz Kulawinek. Zostali właśnie ponownie powołani na te stanowiska. To oznacza również, że w Radzie Miasta pojawiły się dwa wolne mandaty. Kto je zajmie?

Na stanowiska wiceprezydentów Kalisza powołani zostali właśnie  Mateusz Podsadny oraz Grzegorz Kulawinek. Mateusz Podsadny - tak jak w poprzedniej kadencji - nadal będzie zajmował się tematami społecznymi i polityką mieszkaniowa, natomiast Grzegorz Kulawinek kontynuuje prace w obszarach środowiska, kultury, edukacji i sportu. Powołanie zastępców prezydenta oznacza również, że w Radzie Miasta pojawiły się dwa wolne mandaty. I wiadomo już kto je zajmie. 

Wiceprezydenci zwolnią mandaty radnych Rady Miasta Kalisza. Ich miejsca zajmą Kamila Manuela Majewska - wieloletnia radna oraz Karolina Skrzypczyńska - adwokatka, debiutująca w radzie. Cieszę się, że aktywnie działające panie jeszcze bardziej zaangażują się w sprawy naszego miasta - mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

W Radzie Miasta Kalisza zasiada 23 radnych.