18 MAF

i

Autor: mat. promocyjne 18. Multi Art Festival

kultura

Multi Art Festival znów na Rozmarku. Wyjątkowa OSIEMNASTKA!

2024-07-01 10:54

Łona x Konieczny x Krupa przyjadą swoim „Taxi”, zagra też kultowy Skalpel. A będzie jeszcze więcej atrakcji, jak na osiemnastkę przystało. To urodziny wyjątkowe - bo festiwalowe. Kaliski Multi Art Festiwal wchodzi w „dorosłość”. Sprawdźcie, co jeszcze będzie się działo na skwerze Rozmarek pod koniec wakacji.

MAF powoli odkrywa urodzinowe karty. Zapowiedziano już koncerty: raper Łona zagra z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą ze składu Siema Ziemia. 30 sierpnia na Rozmarku usłyszymy ich projekt „Taxi”. Płytę nagrodzono dwoma Fryderykami. 

„TAXI” opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uwagą dokumentalisty; sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.

Do line upu tegorocznego MAF dołączył też Skalpel. Tego duetu nie trzeba przedstawiać. Na scenie są od przeszło dwudziestu lat. Samplują polski jazz lat 60. i 70., tworząc unikalne, współczesne brzmienie. W Kaliszu zagrają 30 sierpnia, na Rozmarku.

MAF to nie tylko muzyka, ale także spotkania, slam poetycki, warsztaty, działania artystyczne i wiele innych - wszystko głównie w okolicach Rozmarku, bo tam kilka lat temu rozgościł się Multi Art i na Rozmarek wraca zawsze pod koniec wakacji. Tak będzie i w tym roku.

W ramach rezydencji artystycznej MAF odwiedzi Pamela Leończyk.

Pamela jest nie tylko artystką, ale również reżyserką teatralną oraz performerką. Współpracowała z takimi instytucjami, jak Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Nowy Proxima w Krakowie czy Tasca Teatro w Turynie. W swoich pracach często przekracza granicę gatunków, nie bojąc się zadawać pytań nt. znaczenia utartych w świecie porządków, jak i odnosi się do relacji człowieka z naturą, zwracając przy tym uwagę na kwestię ekologii

- informuje Multi Art Festival w swoich mediach społecznościowych.

W programie tegorocznego wydarzenia są także stałe, lubiane punkty: slam poetycki i silent disco. Co jeszcze w konkretach - dowiemy się wkrótce.

Wstęp na wszystkie wydarzenia MAF jest bezpłatny.

Możecie także współtworzyć MAF: zostać wolontariuszem, lub wesprzeć finansowo: zrzutka na 18. MAF