policja

i

Autor: pixabay.com

Policja

W terenie zabudowanym pędził prawie 120 km/h - teraz słono za to zapłaci

2024-04-05 8:18

Za kompletny brak wyobraźni i ciężką nogę będzie musiał teraz słono zapłacić. Policjanci w Brzezinach pod Kaliszem zatrzymali kierowcę, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Tam gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał 116 km/h.

Kolejny pirat drogowy w rękach policji. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali w Brzezinach pod Kaliszem kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził prawie 120 km/h. Za kierownicą siedział 21-latek. Konsekwencje takiego zachowania będą bolesne. 

21-latek wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni łamiąc przepisy mówiące o ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h kierowca pędził z prędkością, aż 116 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna będzie mógł je odzyskać dopiero za 3 miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem 21-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. Na jego konto wpłynęło również 14 punktów karnych - informują mundurowi. 

Policjanci cały czas apelują o rozsądek za kierownicą i stosowanie się do przepisów. 

Kierowca pojazdu ma obowiązek jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu nawierzchni i widoczności na drodze, warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również takie czynniki jak: własne umiejętność i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, czy zmęczenie. Wszyscy kierowcy powinni też pamiętać o jednym – przy dużej prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze i może przyczynić się do tragedii na drodze - dodają policjanci. 

Jak wynika ze statystyk wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Niech to będzie przestroga. Jedźmy ostrożnie!

Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?