W Kaliszu powstaje nowa droga

i

Autor: Krystian Kinastowski-Prezydent Kalisza/fb

DROGI

W Kaliszu powstaje nowa droga

2023-10-04 18:53

Trwają prace związane z budową nowej drogi w Kaliszu. Ma ona połączyć skrzyżowanie ulicy Polnej z Budowlanych z ulicą Księżnej Jolanty. Widać już pierwsze efekty.

Miasto Kalisz otrzymało na ten cel promesę z Polskiego Ładu w wysokości 19 milionów złotych. Cała wartość inwestycji to prawie 21 milionów złotych.

Na pewnym odcinku wykonana jest podbudowa, krawężniki, trwają prace związane z budową zatok autobusowych, przygotowywany jest teren pod budowę chodnika, ścieżek rowerowych. Na znacznym odcinku wybudowana jest już kanalizacja deszczowa. Pojawiły się też odpady, śmieci, które musimy niestety zutylizować i przewozimy je do Orlego Stawu. Czekamy też na wejście Energii, aby przed położeniem chodnika rozłożyć kabel energetyczny – mówi nam Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Prace mają potrwać do lata 2024 roku.

QUIZ. Pojedynek państw. Wiedza z podstawówki może wystarczy, ale tylko na 4 punkty!

Pytanie 1 z 10
Które z tych państw ma większą powierzchnię Stany Zjednoczone czy Australia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE