Kultura

Uratowali od zniszczenia - wyremontowano zachodnie skrzydło Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

2024-04-04 9:33

To był pustostan, który popadał w ruinę. Teraz jest nowoczesnym, zmodernizowanym obiektem. A mowa o zachodnim skrzydle Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Właśnie zakończono tam prace remontowe.

To dodatkowe miejsce na wystawy, konferencje czy koncerty. W Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku wyremontowano zachodnie skrzydło budynku. Dzięki temu muzeum ma do dyspozycji kolejnych 1300 metrów użytkowych.

Powstały przestronne, nowe sale wystawiennicze i konferencyjne. To dodatkowe 1300 m użytkowych, na których będzie można organizować różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, koncerty, wystawy, konferencje. Już teraz dyrekcja Muzeum zaprasza organizacje pozarządowe, instytucje oraz osoby z pomysłem i pasją do współpracy. W ramach inwestycji skrzydło zachodnie zostało rozbudowane także o stopnie i podest do wejścia głównego oraz pochylnie dla osób niepełnosprawnych, a także o klatkę schodową i windę towarowo-osobową - informuje powiat kaliski.

Projekt był realizowany przez powiat kaliski z dofinansowaniem ze środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt prac wyniósł prawie 5,6 mln. zł.

Sonda
Byłeś/aś w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku?