Ulica Niecała będzie świętować po raz 9!

i

Autor: M.Rajewska, eska.pl

Ulica Niecała będzie świętować po raz 9!

2021-09-03 12:32

To będzie już 9. edycja święta ulicy Niecałej w Kaliszu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 4 września. Tegoroczna odbędzie się pod hasłem „Po prostu przyjdź”.

Święto ulicy Niecałej to organizowane w formie pikniku rodzinnego spotkanie dla mieszkańców Kalisza. Uczestnicy mogą liczyć na moc atrakcji. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Po prostu przyjdź” i ma przede wszystkim zachęcić do udziału we wspólnym świętowaniu. A ci, którzy mają pomysł i lubią się przebierać, mogą ubrać stroje z przełomu XIX i XX wieku tworząc niezapomnianą atmosferę Święta Ulicy Niecałej.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać przedstawicieli różnych instytucji.

Swój udział w imprezie zapowiedziała Biblioteka Kaliska, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Starostwo Powiatowe, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska-Kalisz, Kaliskie Towarzystwo Naukowe, Nadleśnictwo Kalisz, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Liceum Plastyczne, Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Kaliszu.    Oprócz  lalek i zabawek zobaczymy, klasyki motoryzacji, zbiory fajek, zegarków, biżuterii i innych zabytków.

Ze swymi pracami odwiedzą nas malarze, rysownicy, fotograficy, pisarze, rękodzielnicy, rzemieślnicy, drobni artyści i wytwórcy, pracujący z kwiatami, tkaninami, papierem, szkłem i ceramiką. Atrakcją edukacyjną będzie Namiot Nadleśnictwa Kalisz, gdzie nie tylko najmłodsi dowiedzą się ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie. Do wspólnych zdjęć zaproszą animatorzy oraz kataryniarz z Jeleniej Góry. W klimat imprezy wpisał się Mini-Konkurs „PIOSENKI RETRO” z nagrodą w postaci zaproszenia na finał konkursu do Warszawy oraz prowadzony przez Mistrza Szachowego Macieja Sroczyńskiego „Konkurs Szachowy Święta Ulicy Niecałej”. Uczestnicy Święta będą mieli okazję zwiedzania Kaliskiej Cerkwi oraz salek w parafii ewangelickiej za sprawą wystawy Biblioteki Kaliskiej „o historii kaliskiego sportu” . W okolicy będą działać stoiska gastronomiczne z goframi, deserami, lodami, napojami, kawą i przekąskami z grilla.

Informują organizatorzy wydarzenia, Margota i Cezary Suszyńscy.

Program:

Wzdłuż ulicy:

11.00 mix muzyczny

13.00 -Komoda Jazzted - z Andrzejem Dziedziak

14.00 - Małgorzata Kuklińska, Maciej Kuliński ( akordeon )

15.00 - Mirosław Czyżewski, duet braci Michał i Mirosław Czyżewscy

16.00 - mini-konkurs „Piosenki Retro” przemiennie z indywidualnymi występami

17.00 - finał konkursu „Piosenki Retro”

17.10 - zabawa we wspólne śpiewanie - prowadzi Pan Wojciech Dąbrowski

przy fontannie:

12.15 - mix taneczno wokalny Talent Studio oraz Sieraszewski Dance Studio

13.30 - Artmuz

14.00 - MDK z tańcem nowoczesnym, Teatr Pieśni i Tańca Patrimonium, Zespół 

Folklorystyczny Calisia, Studium Animatorów Kultury, Sieraszewski Dance Studio

16.00 Music Store

16.45 - Sieraszewski Dance Studio - nauka tańca Jerusalema 

17.00 - MusicalArt

Organizatorami wydarzenia są Margota i Cezary Suszyńscy.

W skład zespołu organizacyjnego wchodzą sąsiadujące parafie prawosławna i ewangelicka, sympatycy Święta Ulicy oraz mieszkańcy.