stypendia prezydenta kalisza

i

Autor: fot. Katarzyna Ciupek, Urząd Miasta Kalisza/materiały prasowe Laureaci stypendiów Prezydenta Miasta Kalisza z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem i Grażyną Dziedziak, naczelniczką Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza

kultura

Twórcy z Kalisza ze stypendiami prezydenta

2023-06-12 6:45

Artyści z Kalisza ponownie wyróżnieni. Pięcioro twórców otrzymało stypendia Prezydenta Miasta. Stypendia wynoszą od 9 do 12 tysięcy zł jednorazowego wsparcia. Dzięki temu twórcy będą mogli zrealizować swoje projekty m.in. muzyczne, malarskie i filmowe.

Takie wsparcie dla artystów przyznawane jest od zeszłego roku. Tym razem stypendia wręczono 11 czerwca w Villi Calisia. Nagrodzonym gratulowali Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent miasta i Grażyna Dziedziak, naczelniczka Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki w kaliskim magistracie.

Jak informuje Katarzyna Ciupek z Urzędu Miasta Kalisza, w tym roku stypendia otrzymali:

Michał Kaczmarczyk (stypendium 12.000 zł) - urodzony w Kaliszu muzyk, gitarzysta, laureat międzynarodowych konkursów muzycznych. Współpracuje z wybitnymi polskimi i zagranicznymi muzykami jazzowymi.

Stypendium pozwoli mu na realizację nagrania i wydanie debiutanckiej płyty pt. „Michał Kaczmarczyk Trio”.

Adam Stelmaszak (stypendium 11.000 zł) - urodzony w Kaliszu, absolwent Reżyserii filmowej Wrocławskiej Szkoły Filmowej. Autor filmów krótkometrażowych i promocyjnych.

W ramach stypendium zamierza wyprodukować trzy filmy opowiadające o „wymierających” zawodach pt.„ Lokalni legendarni”.

Anna Wytych-Wierzgacz (stypendium 9.000 zł) - kaliszanka, doktor sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne, wykładowczyni specjalności choreografia i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, nauczycielka Policealnego Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Współpracuje z teatrami w całej Polsce. Wielokrotnie nagradzana autorka choreografii i projektów.

W ramach stypendium przygotuje spektakl teatru tańca pt: “Ręce matki” z wykorzystaniem tekstów literackich oraz elementów tańca dramatycznego.

Maria Kubiaczyk (stypendium 9.000 zł) – studentka, aktywnie działająca w młodzieżowym środowisku kulturalnym, współpracująca z miejskimi instytucjami kultury w Kaliszu.

Dzięki stypendium przygotuje publikację online zatytułowaną „Lśnienie Magazyn”, stanowiącą przestrzeń dla młodych twórców, którzy chcą podzielić się swoją miłością do sztuki.

Wiktor Jerzy Jędrzejak (stypendium 9.000 zł) – kaliski artysta malarz. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za działalność artystyczną.

Stypendium zostanie przeznaczone na autobiografię artysty, podsumowującą jego działalność w latach 1980-2023, która zostanie zaprezentowana podczas autorskiej wystawy.

Podczas uroczystości wystąpili także laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Viva Calisia”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE