Domek Parkowego Kalisz

i

Autor: fot. BH, arch.

Tragiczny finał eksmisji w Domku Parkowego. Najemca odebrał sobie życie

2021-04-29 11:52

Dramat w Domku Parkowego w Kaliszu. Najemca powiesił się w lokalu. Budynek był przedmiotem sądowej batalii między najemcą, a miastem, które kilka lat temu postanowiło odzyskać lokal. Przez ponad 20 lat działała tam popularna kawiarnia i pijalnia piwa.

29 kwietnia miała odbyć się przymusowa eksmisja najemcy Domku Parkowego. To efekt procesu wygranego przez Urząd Miasta Kalisza z najemcą, który nie chciał się stamtąd wynieść. Na drzwiach służby znalazły kartkę z ostrzeżeniem, że po wyważeniu drzwi w budynku wybuchnie gaz. Wejście do lokalu było zaryglowane. Wewnątrz strażacy i policja znaleźli powieszone ciało mężczyzny. Na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratury.

Domek Parkowego był bardzo popularny wśród kaliszan, jednak miasto – formalny właściciel budynku w Parku Miejskim – miało do sposobu prowadzenia lokalu sporo zastrzeżeń. Najemca miał m.in. bez zezwoleń rozbudować ogródek piwny. Płacił także czynsz znacznie niższy od stawek w innych tego typu lokalach należących do miasta. Sprawa toczyła się od 2017 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE