ko

i

Autor: ksz

Samorząd

To już oficjalne - Piotr Łuszczykiewicz kandydatem KO na prezydenta miasta Kalisza

2024-01-29 11:37

Podczas dzisiejszego (29.01) spotkania z dziennikarzami Koalicja Obywatelska oficjalnie przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Kalisza w nadchodzących wyborach samorządowych. I jest nim Piotr Łuszczykiewicz.

Piotr Łuszczykiewicz ma 59 lat, jest rodowitym kaliszaninem, dziekanem wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Jak mówi dobrze wie, co jest potrzebne Kaliszowi, jakie inwestycje, zadania i działania należałoby przeprowadzić, by miasto się rozwijało.

Kaliszowi potrzebna jest wizja - duża, ambitna, oryginalna. Tutaj nie chodzi o to byśmy tylko coś retuszowali, korygowali, kopiowali inne wzory. Mówiąc w największym skrócie: tu nie chodzi o palmę w doniczce. Tu chodzi o coś znacznie większego. Tu chodzi o projekt czy projekty, które będą wielkim skokiem naprzód, które będą wychylone w przyszłość, które za kilka lat przyniosą nam zupełnie nowe spojrzenie na życie w Kaliszu, który przecież kochamy - mówi Piotr Łuszczykiewicz.

Na konferencji obecni byli także posłowie KO z naszego okręgu, a także Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska, która oficjalnie poparła kandydaturę Łuszczykiewicza na prezydenta Kalisza.

Na razie swoją kandydaturę na prezydenta miasta Kalisza oficjalnie zgłosili: obecny prezydent Krystian Kinastowski oraz Mikołaj Marucha, ze stowarzyszenia AKTYWNI.