„Sztuka Intonacji” na deskach Bogusławskiego w Kaliszu

2022-05-11 14:28

Teatralny maraton trwa. Za nami 4 dzień 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Wczoraj na deskach Bogusławskiego wystąpił Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy ze spektaklem "Sztuka Intonacji". Autorstwa Tadeusza Słobodzianka.

„Sztuka Intonacji” to kolejny konkursowy spektakl. W tym przedstawieniu Tadeusz Słobodzianek czerpie inspiracje z historii teatru, by opowiedzieć o geniuszu, tworzeniu się wielkich idei, ale też prozie życie i ludzkich słabościach. O tym, czym dla twórców i aktorów jest sztuka intonacji powiedzieli, reżyserka spektaklu Anna Wieczur i Łukasz Lewandowski, aktor.

W takim dosłownym ujęciu jest wspaniałą sztuką wykorzystywania swojego głosu do tego, aby treść i sens przeszedł w jak najbardziej doskonały sposób. Dynamika, tempo, rytm, energia zawarta właśnie w sposobie wypowiadania słowa przy użyciu instrumentu, jakim jest głos.

Mówi Anna Wieczur, reżyserka.

Ja bym zaproponował taką perspektywę jakiegoś dla mnie ogromnego smutku. Mam wrażenie, że kiedyś ludzie pięknie się kłócili, pięknie się spierali. Nie chodzi o estetykę tego sporu tylko o treść i sens. Co my jako środowisko zrobiliśmy z rozmową, z dyskusją.

Dodaje Łukasz Lewandowski, grający w spektaklu Ucznia/Jerzyka

Dziś (środa) kolejne dwa spektakle. Dom Lalki Część 2 i Śnieg. Medialnie kaliskie spotkania teatralne wspiera radio eska.​

„Sztuka Intonacji” na deskach Bogusławskiego w Kaliszu

i

Autor: maraj Trwają 62. Kaliskie Spotkania Teatralne
„Sztuka Intonacji” na deskach Bogusławskiego w Kaliszu

i

Autor: maraj Trwają 62. Kaliskie Spotkania Teatralne

Ważne daty w historii Polski. Znasz je wszystkie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W którym roku był Chrzest Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE