„Tchnienie” z Teatru Narodowego w Warszawie.

i

Autor: maraj Trwają 62. Kaliskie Spotkania Teatralne

„Zaraza” i „Tchnienie” . Za nami TRZECI dzień 62. KST

2022-05-10 8:36

Za nami TRZECI dzień 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Wczoraj (09.05) widzowie mieli okazję obejrzeć kolejne dwa konkursowe spektakle. Przed kaliską publicznością zaprezentował się Teatr im. Stefana Żeromskiego ze spektaklem „Zaraza” oraz Teatr Narodowy w Warszawie z „Tchnieniem”.

Trzeci dzień festiwalu rozpoczął Teatr im. Stefana Żeromskiego ze spektaklem „Zaraza”.

To jest znakomicie wymyślona adaptacja "Dżumy" Alberta Camusa. Co ciekawe to jest adaptacja, która powstała 2-3 lata przed wybuchem pandemii. I z pewnością jest to spektakl nam dziś bardzo bliski, ponieważ covid dotknął mniej lub bardziej każdego z nas. W tym sensie bardzo bezpośrednio wchodzi w dialog z publicznością. Sama powieść Alberta Camusa nie była tylko o zarazie, ale czymś znacznie poważniejszym, co w dzisiejszych czasach również ma znaczenie. Ten spektakl jest uniwersalny.

Mówi Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

W poniedziałkowy wieczór przed kaliską publicznością pojawił się również Teatr Narodowy w Warszawie ze spektaklem „Tchnienie”.

To jest spektakl grany kompletnie bez dekoracji, bez świateł, bez muzyki. Jest dwójka młodych aktorów/ Myślę, że ten spektakl łączy się z doświadczeniem każdego z nas, z problemami, z którymi się mierzymy. Jest mocno dowcipne, ale tak naprawdę dotyka naszych problemów społecznych i relacji międzyludzkich.

Mówi Bartosz Zaczykiewicz.

Fakt, że jesteśmy tutaj tylko we dwójkę, ale też to, że nie ma kostiumów, nie ma scenografii. To jest taki skok na głęboką wodę. Bardzo wyzwalający aktorsko, rozwojowo i myślę, że też emocjonalnie.

i dodaje Justyna Kowalska, aktorka z Teatru Narodowego w Warszawie

Dziś (wtorek) na deskach Bogusławskiego zobaczymy "Sztukę Intonacji" w wykonaniu Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy. Festiwal teatralny potrwa do 14 maja. Partnerem medialnym jest Radio Eska.​

Teatr im. Stefana Żeromskiego ze spektaklem „Zaraza”.

i

Autor: maraj Trwają 62. Kaliskie Spotkania Teatralne

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

Pytanie 1 z 12
Woliera to…?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE