Slow Jogging Kalisz

i

Autor: fot. FB Slow Jogging Kalisz grupa Slow Jogging Kalisz

sport

Ślimaki na start. Slow jogging w Parku Miejskim

2024-05-14 12:00

Biegają powoli — dla zdrowia. I dla towarzystwa, bo przy slow joggingu można spokojnie rozmawiać, bez zadyszki, ale z uśmiechem. Już 25 maja kaliska grupa pasjonatów tej japońskiej techniki biegania organizuje trening pokazowy. O co biega w „niko niko”?

Data jest nieprzypadkowa, bo 25 maja przypada Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. W Kaliszu trening ruszy o 12:00, przy Starostwie Powiatowym, które jest partnerem tego wydarzenia.

— Nakreślimy ideę japońskiej metody biegania, stworzonej przez prof. Hiroakiego Tanakę, wprowadzimy w technikę slow joggingu, a po stosownej rozgrzewce zaprosimy do ślimakowania. Tak w Kaliszu nazywamy praktykowanie slow joggingu – od ślimaka w logo organizacji, jak również nawiązując do tempa biegania

— mówi Małgorzata Meszczyńska z grupy Slow Jogging Kalisz.

Trasa biegnie przez kaliski Park Miejski, na dystansie 2,5 kilometra. Trening potrwa godzinę. 

Czego potrzebujesz? Dobrego samopoczucia i obuwia z jak najmniejszą amortyzacją pięty, mogą być zwykłe tenisówki. Nie zapomnij o wodzie

-- przypominają organizatorzy.

Czym jest slow jogging?

To metoda biegania dla każdego, bez przeciwwskazań odnośnie wieku, czy kondycji. Bieganie w tempie niko niko, czyli z uśmiechem na twarzy, w komforcie własnego tempa, przy utrzymaniu optymalnej prędkości biegu. Slow Jogging jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, ale czują się zniechęcone intensywnością tradycyjnego biegania. To aktywność dla osób dbających o zdrowie, chcących zachować na długie lata kondycję, sprawność fizyczną, a jednocześnie chcących uniknąć kontuzji.

Slow jogging jest umiarkowaną formą aktywności o charakterze wytrzymałościowym, idealną do zastosowania w chorobach przewlekłych takich jak otyłość, cukrzyca, w chorobach sercowo-naczyniowych, czy depresji. Wpisuje się w aktywność, która w takich przypadkach rekomendowana jest w pierwszej kolejności przez większość towarzystw naukowych. Slow jogging jest doskonałą formą prewencji w procesie starzenia, jak również skuteczną metodą zapobiegania sarkopenii. (materiał organizatora)

slow jogging

i

Autor: fot. materiały organizatora