muzeum

i

Autor: OKL Gołuchów

Kultura

Trójwymiarowa wystawa, spacer z leśnikami czy koncert fortepianowy - szykujcie się na NOC MUZEÓW w Gołuchowie

2024-05-14 10:15

Przed nami Noc Muzeów. W tę ogólnopolską akcję włącza się również Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. 18 maja na zwiedzających czeka dużo atrakcji.

Będzie trójwymiarowa wystawa, spacer z leśnikami czy koncert fortepianowy. Szykuje się moc atrakcji w ramach Nocy Muzeów w Gołuchowie. Tamtejszy Ośrodek Kultury Leśnej na to wydarzenie zaprasza już 18 maja. Między innymi w Powozowni otwarta zostanie nowa wystawa, która prezentować będzie trójwymiarowy model arboretum. Dodatkowo będzie można zwiedzić park z leśnikami, zajrzeć do Oficyny czy Owczarni. Punktem kulminacyjnym gołuchowskiej Nocy Muzeów będzie koncert fortepianowy „Na strunach przyrody”.

Tytuł koncertu mezzosopranistki Aleksandry Kamińskiej-Rykowskiej i pianistki Marii Rutkowskiej – „Na strunach przyrody” – zapowiada temat przewodni repertuaru, który poznańskie artystki zaprezentują publiczności. Aparatem wykonawczym koncertu będą struny – głosowe i fortepianowe, a wybrane teksty utworów wokalnych opiewać będą wokół tematyki przyrodniczej i romantycznej. Nie zabraknie pieśni Stanisława Moniuszki, takich jak: „Złota rybka”, „Pieśń wieczorna”, „Wilija”. Usłyszymy utwory wokalne Fryderyka Chopina z tekstem polskich poetów romantycznych czy fortepianowe z cyklu „Sceny leśne” Roberta Schumanna. Zabrzmi także słynny Polonez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Artystki wykonają również kilka utworów popularnych, pochodzących z najbardziej znanych oper i musicali - mówi Anna Błaszczyk z OKL w Gołuchowie.

Początek gołuchowskiej Nocy Muzeów o godzinie 17, zakończenie o 1 w nocy.

nm

i

Autor: OKL Gołuchów
Sonda
Wybierasz się na Noc Muzeów 2024?