Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Kaliszu. Wolontariusze poszukiwani!

i

Autor: MR

Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Kaliszu. Wolontariusze poszukiwani! [AUDIO]

2020-08-06 18:09

Wolontariusze poszukiwani! Rusza 8 edycja Szlachetnej Paczki w Kaliszu. To projekt, którego celem jest pomoc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. By dotrzeć do takich osób, potrzebni są jednak wolontariusze.

Szlachetna Paczka działa w Polsce od 20 lat, w Kaliszu od 8. To akcja, która oparta jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy wspólnymi siłami pomagają  biednym i często tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Dlatego tak ważna jest rola wolontariuszy, którzy docierają do osób potrzebujących. Rekrutacja wolontariuszy właśnie się rozpoczęła i potrwa do końca września. 

Mówi Katarzyna Muszalska, liderka Szlachetnej Paczki w Kaliszu.

Do zadań naszych wolontariuszy należy docieranie i odwiedzenie takich rodzin. Przeprowadzenie z nimi wywiadu i udzielenie mądrej pomocy, która będzie jakimś bodźcem do działania dla tej rodziny. Tak, by rodziny mogły zacząć radzić sobie w życiu.

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Kaliszu - mówi Katarzyna Muszalska, liderka rejonu Kalisz.


Udział w Paczce to nie tylko świetna przygoda, ale również nauka dla nas samych.

Można poznać nowych, fantastycznych ludzi, można zawrzeć nowe przyjaźnie. Zyskać wiele satysfakcji z pomocy innym. Przede wszystkim to jest też nauka pokory i nieoceniania innych po pozorach.

Mówi Ania Kozanecka, jedna z wolontariuszek.


By zostać wolontariuszem należy mieć ukończone minimum 16 lat.

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ: https://www.szlachetnapaczka.pl/

Mała tygrysica z wrocławskiego ZOO