koncert

i

Autor: pixabay

Koncert

Romantyczne brzmienia w Filharmonii Kaliskiej - jutro koncert EUROPA ROMANTICA

2024-03-14 13:23

Brahms i Schubert w Filharmonii Kaliskiej. Tu już jutro (15.03) odbędzie się koncert pt. EUROPA ROMANTICA. Wybrzmią utwory wielkich kompozytorów europejskich epoki romantyzmu.

Podczas koncertu EUROPA ROMANTICA muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej zaprezentują utwory wielkich kompozytorów europejskich epoki romantyzmu. W programie wydarzenia znajdą się dzieła Franza Schuberta oraz Johannesa Brahmsa.

Tak skonstruowaliśmy program, żeby był najpierw Schubert, potem Brahms. Brahms wczesny i bardzo rozwinięty. To wręcz niezrównoważony, szalony i często bardzo dramatyczny romantyzm. Natomiast Schubert, co też wynika z jego mentalności, ale i stylu życia, to tutaj jest bardzo skromna ta romantyka. Taka bardzo zachowawcza, bardziej wewnętrzna, nieziemska niż realna. to nie są widoczne objawy tego co się dzieję wewnątrz. to wszystko jest gdzieś schowane. Pierwsza część będzie kontrastować z drugą, choć puls jest ten sam - mówi dyrygent Zbigniew Graca.

Początek koncertu o godzinie 19:00 w Auli przy Nowym Świecie. Więcej szczegółów tutaj -> http://filharmoniakaliska.pl/news/europa-romantica/404

Sonda
Lubisz muzykę klasyczną?