mapa

i

Autor: google.com/maps

Protest

Rolnicy w naszym regionie zablokują drogi - SPRAWDŹ GDZIE

2024-02-06 9:54

Rolnicy mówią DOŚĆ unijnej polityce żywnościowej i zapowiadają wielki protest. 9 lutego, czyli już w najbliższy piątek ponownie wyjadą na drogi - także w naszym regionie. Gdzie trzeba spodziewać się blokad?

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność" ogłosił strajk generalny na terenie całego kraju. Na ten moment zapowiedzieli blokady dróg w 150 punktach w Polsce. Również w naszym regionie. Rolnicy sprzeciwiają się polityce Unii Europejskiej w sprawie importu ukraińskiego zboża oraz wdrążeniu strategii "Zielonego Ładu".

Do ogólnopolskiego protestu przyłączają się też rolnicy z naszego regionu. I tak już zapowiedzieli blokadę Ronda Westerplatte w Kaliszu, pojawią się także na krajowej 12 w Gołuchowie i Marchwaczu, na 25 koło Antonina, pod Kępnem na 11, a także na trasie Kalisz - Turek, konkretnie między Morawinem, a Cekowem. 

Akcja ma mieć przede wszystkim formułę "przejazdową". Od późnego ranka do późnego popołudnia traktory i inne wolno przemieszczające się maszyny, a nawet piesi przechodzący przez pasy, mają zablokować setki dróg. Rolnicy walczą o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich gospodarstw rolnych. Farm rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych, produkujących najlepszą żywność w Europie - informują w swoich mediach społecznościowych rolnicy z Michałowa Drugiego. 

Punktów, gdzie będą protestować rolnicy może przybywać. Będziemy was informować na bieżąco.

Polecany artykuł:

BM STAL - wygrana w Warszawie
Sonda
Popierasz protesty rolników?