Remont boiska, SP 17 Kalisz

i

Autor: fot. Urząd Miasta w Kaliszu Modernizacja terenów sportowych przy kaliskiej "siedemnastce" pochłonie 2,5 miliona zł

Remonty zamiast lekcji WF. Boiska szkolne w Kaliszu w budowie [ZDJĘCIA]

2020-05-19 10:44

Uczniowie w domach, a szkolne boiska — w remoncie. Trwa budowa boisk w kolejnych podstawówkach w Kaliszu. Największy remont trwa obecnie w Szkole Podstawowej nr 17. Dwie inne szkoły już niebawem zyskają nowe tereny sportowe.

W Szkole Podstawowej nr 10 prace powoli się kończą. Modernizowana jest bieżnia oraz skocznia do skoków w dal i wzwyż. Wszystko ma być gotowe do końca miesiąca. Remont boiska kosztuje 387 tysięcy zł.

Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 zyskają boisko z bieżnią i skocznią do skoków w dal, a sam teren wypięknieje i będzie bezpieczniejszy. — Zakres robót obejmuje też ustawienie piłkochwytów i ogrodzenia oraz wykonanie chodników. Wokół obiektu nie zabraknie zieleni oraz małej architektury — informuje biuro prasowe Urzędu Miasta w Kaliszu.

Tutaj także remont ma zakończyć się lada moment, przebudowa to koszt 785 tysięcy zł.

Najwięcej dzieje się jednak na boiskach Szkoły Podstawowej nr 17. Przebudowa tamtejszych terenów sportowych, z których korzystają zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy osiedla Dobrzec, jest szeroko zakrojona.  Boiska do piłki nożnej i koszykówki będą przebudowane, szkoła zyska też boiska do siatkówki i streetballu. Przebudowana będzie także skocznia do skoków w dal i wzwyż, a bieżnia będzie rozbudowana o cztery dodatkowe tory. Ponadto będzie wykonany rozbieg do rzutu piłeczką palantową i pchnięcia kulą. Teren zyska nowe trybuny, piłkochywty i nowe ogrodzenie. Teren będzie odwodniony i uporządkowany.

Na razie amatorzy ruchu na świeżym powietrzu jednak będą musieli znaleźć inny teren do ćwiczeń — budowa przy „siedemnastce” potrwa do połowy października. Ma kosztować ponad 2,5 miliona zł.

COŚ DOBREGO #21