Zabierz alpakę na ... spacer

i

Autor: Marta Rajewska

Zabierz alpakę na ... spacer :) [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-05-18 12:31

Wyglądem przypominają maskotki przytulanki i są bardzo przyjazne. A mowa o alpakach, które stają się coraz bardziej popularne. Pomocne są w różnego typu terapiach. I generalnie mają pozytywny wpływ na człowieka. Ptyś i Prim - to sympatyczne alpaki, z którymi można pospacerować w Suchorzewie (pow. pleszewski).

Są miłe i przyjazne a przede wszystkim lubią towarzystwo ludzi. Jak podkreśla ich właściciel, każda alpaka jest inna i każda ma swój charakter. Hodowla alpak w Suchorzewie (pow. pleszewski) liczy 8 zwierząt.

Najmłodsza nasza alpaka to Mona, która urodziła się w marcu. Makuna jest u nas od sierpnia. Lili to jest siostra Mony. Jest jeszcze Kala, Pepsi i Elza. A chłopaki to Ptyś i Prim. Jeśli chodzi o Prima- to jego imię nie jest przypadkowe, bo urodził się 1 kwietnia w Prima Aprilis.

mówi Dariusz Kaczor, właściciel alpak.

A Ptyś i Prim to idealni towarzysze do spacerów. Przed rozpoczęciem wędrówki z sympatycznymi alpakami, trzeba się z nimi zapoznać. 

Na początku zaczynamy od karmienia marchewką, przytulania, łapania. Pierwsze takie trudniejsze zadanie dla gości to zapięcie kantar na pyszczki. Następnie krótki instruktaż jak należy  się zachować na spacerze. Trasa jaką pokonujemy to niecałe 3 km.

dodaje Dariusz Kaczor.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ: https://www.facebook.com/przytul.alpake/

Spacer z alpakami