pracownicy dps w kaliszu po pierwszych szczepieniach

i

Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza, Facebook Zaszczepionych będzie 80% pracowników DPS w Kaliszu

Pracownicy DPS w Kaliszu i Salusa po pierwszych szczepieniach

2021-01-13 13:41

Trwają szczepienia pracowników Domu Pomocy Społecznej oraz ośrodka "Salus" w Kaliszu. Większość personelu DPS jest już po pierwszej dawce szczepionki przeciw koronawirusowi. Codziennie zgłasza się średnio dwadzieścia osób. Szczepionki przyjmą też podopieczni "Salusa".

Personel DPS i "Salusa" należy do tzw. grupy zero – to pracownicy ośrodków zdrowia, stomatolodzy, a także pracownicy ośrodków pomocy społecznej, takich jak ten w Kaliszu przy ul. Winiarskiej.

– Udało nam się do tej pory zaszczepić z kaliskiego DPS 62 osoby. Jest już dodatkowa lista chętnych. W sumie 75 osób z DPS zostanie zaszczepionych

– mówi Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala w Kaliszu, bo tam wykonywane są szczepienia.

W kaliskim DPS pracuje w sumie 107 osób.

Na szczepienia do szpitala w Kaliszu zgłosili się też pracownicy Centrum Opieki Długoterminowej "Salus" na kaliskim Zagorzynku.

– Dziś i jutro szczepimy pracowników "Salusa". Jutro nasza ekipa pojedzie do "Salusa", aby zaszczepić pensjonariuszy tego ośrodka

– dodaje dyrektor kaliskiego szpitala.

Zarówno pracownicy, jak i podopieczni tak DPS, jak i „Salusa” ciężko doświadczyli pierwszej fali zakażeń koronawirusem. Ośrodki były ewakuowane wiosną zeszłego roku. Dzisiaj już działają bez problemów.

Punkt Szczepień na MTP już otwarty!