wolica

i

Autor: ksz

Medycy z Wolicy już się szczepią - przed szpitalem stanął specjalny kontener [POSŁUCHAJ]

2021-01-12 14:03

​Teraz szczepienia medyków, później osób po 80 roku życia. Zgodnie z wytycznymi rządu. Szpital w Wolicy pod Kaliszem ruszył - jako jeden z ostatnich - ze szczepieniami personelu przeciwko COVID-19. Wszystko przebiega sprawnie. Przed szpitalem stanął specjalny kontener, w którym odbywa się cała procedura. Tam będą kierowani także seniorzy, którzy zaraz po medykach będą mogli przystąpić do szczepień.

Szczepienia personelu medycznego w Wolicy rozpoczęły się 11 stycznia. Ponad 90% załogi chce przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Na razie dostarczonych do placówki zostało 90 dawek. Kolejne 90 ma przyjechać w przyszłym tygodniu i tu jest problem. W Wolicy pracuje 136 osób, więc 180 dawek to za dużo.

Ponieważ nie będziemy mieli kolejnych 90 pracowników, którym będziemy mogli podać całość to ci, którzy nie zmieszczą się w tej ilości dawek będą musieli skorzystać ze szpitala węzłowego też jako grupa zerowa pracowników.

Mówi Ewa Zalc-Budziszewska, zastępca dyrektora szpitala w Wolicy.

Póki co szczepienia przebiegają sprawnie. Wykonuje się je w specjalnym kontenerze, który stanął przed szpitalem. Spełnia wszystkie wymogi - dodaje Ewa Zalc-Budziszewska.

Pacjent wchodzi do przedsionka, w którym jest stolik, krzesełka, jest wieszak, może się rozebrać, jest ciepło i wypełnia ankietę. Ankieta jest ogólnopolska, dla wszystkich punktów szczepień taka sama, opracowana przez Ministerstwo Zdrowia. Dotyczy najistotniejszych punktów zdrowotnych jak i kontaktu z osobami zakażonymi (...). Po tym przedsionku jest gabinet lekarski, tutaj odbywa się rozmowa, tutaj lekarz kwalifikuje. Po tym pacjent jakby w jednym ciągu przechodzi do punktu szczepień i z punktu szczepień przechodzi do pomieszczenia, które jest taką poczekalnią, takim pokojem odpoczynku po szczepieniu. 

Jutro (13.01) staną także dwa dodatkowe kontenery, które będą poczekalniami, tak by pacjenci nie marzli w kolejce na dworze. Rejestracja na szczepienia osób powyżej 80 roku życia rozpocznie się w najbliższy piątek, 15 stycznia.

Placówka w Wolicy od połowy października ubiegłego roku jest jednoimienna. Leczy tylko chorych na COVID-19. Ma 120 łóżek. Obecnie zajętych jest ponad 60.

Szczepienia w Wolicy - mówią dyrektor szpitala Sławomir Wysocki i jego zastępca Ewa Zalc-Budziszewska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE