Potrawy z jaj i najpiękniejsze palmy wielkanocne poszukiwane

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

KONKURS

Potrawy z jaj i najpiękniejsze palmy wielkanocne poszukiwane

2024-02-20 16:15

Tu liczą się najsmaczniejsze potrawy z jaj i najlepiej wykonane palmy wielkanocne. Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza „Konkurs z jajem na Potrawę i Palmę Wielkanocną." Udział w nim mogą wziąć Koła Gospodyń Wiejskich.

Konkurs pn. „Konkurs z Jajem na Potrawę i Palmę Wielkanocną” to okazja do zaprezentowania bogatej tradycji kulinarnej oraz symboliki świąt Wielkiej Nocy naszego Regionu .Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, które swoimi talentami zdobniczymi i kunsztem kulinarnym zawsze pozytywnie zaskakują, nie mając sobie równych.

Podczas konkursu zostanie wybrana najpiękniejsza Palma Wielkanocna oraz najsmaczniejsze wielkanocne potrawy: słodka i wytrawna. Konkurs to także promocja lokalnej zdrowej i nieprzetworzonej żywności tworzonej w oparciu o rodzinne receptury – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 1 marca natomiast prezentacja potraw i rozstrzygniecie konkursu odbędzie się 9 marca w Rychtalu.

Quiz? Czy wiesz wszystko o Wielkanocy? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Z jakim żydowskim świętem powiązana jest wielkanoc?
Wielkanoc 2024