rolnik

i

Autor: pixabay.com

Poszukiwani najlepsi rolnicy z Wielkopolski - jeśli takich znacie to zgłoście ich do konkursu!

2024-04-15 8:45

Zaradny, przedsiębiorczy, dbający o środowisko, wdrążający nowe technologie - taki powinien być Wielkopolski Rolnik Roku. I jeśli takiego znacie to zgłoście go do konkursu, który organizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Poszukiwani są najlepsi hodowcy z Wielkopolski.

Najlepsi rolnicy poszukiwani. Czekają na nich nagrody finansowe. Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił właśnie nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku". Jeśli znacie hodowców którzy są zaradni, przedsiębiorczy, dbają o środowisko, a do prowadzenia swoich gospodarstw wykorzystują nowoczesne technologie to warto zgłosić ich do tego konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca.

Organizując konkurs Wielkopolski Rolnik Roku podkreślamy atuty wielkopolskiego rolnictwa zwłaszcza: pracowitość, nowoczesny park maszynowy, nowe technologie, jakość i konkurencyjność wytworzonych produktów rolniczych. Zorganizowane wcześniejsze 23 edycje tego konkursu podkreśliły jak wyjątkowych i pracowitych mamy Rolników w Wielkopolsce- mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne od co najmniej 7 lat. W przypadku przejęcia gospodarstwa przez członka rodziny od rodziców, następca winien gospodarować co najmniej 5 lat, jeśli przed przejęciem pracował w gospodarstwie wspólnie z rodzicami.

Do konkursu mogą być zgłaszani: producenci rolniczych surowców i żywności przetworzonej i nieprzetworzonej, wytwórcy warzyw, owoców, roślin ozdobnych, materiału hodowlanego, zarodowego, siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny czy roślin leczniczych.

Laureaci Konkursu otrzymują tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, statuetkę Siewcy, a także nagrody finansowe, które zostają wręczone podczas przyszłorocznej gali. 

Sonda
Czy polscy rolnicy powinni mieć większe wsparcie Unii Europejskiej?