Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza

i

Autor: DS

Ponownie zakażony koronawirsem? Pacjent trafił do szpitala w Wolicy

2020-05-28 14:41

​Ozdrowieniec ponownie zakażony? Do szpitala jednoimiennego w Wolicy trafił pacjent, który wcześniej leczony był w szpitalu przy Szwajcarskiej w Poznaniu i z niego wypisany jako ozdrowieniec. Wrócił więc do DPS - u w Kaliszu. Ale znowu źle się poczuł. I został przewieziony do Wolicy.

Ponowne testy przeprowadzone w podkaliskim szpitalu jednoimiennym okazały się dodatnie.
Przypadek jest analizowany.

Ale- jak mówi zastępca dyrektora placówki Ewa Zalc - Budziszewska - koronawirus to choroba wciąż nie do końca rozpoznana i u pacjentów w starszym wieku może powracać, nawet bezobjawowo.

Ci pacjenci w starszym wieku trochę dłużej pozbywają się tego koronawirusa, ale też są bardziej skąpo objawowi, więc może ten układ immunologiczny słabiej funkcjonuje, nie ma ostrych objawów ale też pozbywanie się wirusa trwa dłużej. Są też tacy, którzy mieli badania, których wyniki dwukrotnie dały wynik pozytywny, a trzeci już jest ujemny. I będą mieli robione kolejne. Jeśli się powtórzą, to zostaną wypisani ze szpitala.

Obecnie w Wolicy pod Kaliszem jest hospitalizowanych 66 pacjentów.
24 właśnie dostało drugie negatywne wyniki, więc będzie mogła wracać do DPS-ów. Bo to właśnie ich mieszkańcy są głównymi pacjentami podkaliskiego szpitala.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE