Odyseja Antonińska 2021

i

Autor: fot. Tomasz Wojtasik, przygodzice.pl, materiały prasowe Odyseja Antonińska 2021

Pierwsza „Odyseja Antonińska” za nami [FOTO]

2021-08-10 14:00

Spotkania z podróżnikami, koncerty, wycieczki i warsztaty żeglarskie. Taka była „Odyseja Antonińska 2021”. Pierwsza edycja tego Festiwalu Podróży i Regionu przechodzi do historii.

Festiwal ma pokazywać różne punkty widzenia, promować tolerancję do innych nacji, ludzi i kultur, uwrażliwiać, zachęcać do wyrażania swoich poglądów, swobody – w podróży, sporcie, sztuce i życiu.

– Ten festiwal był skierowany do osób, które oczekują od podróży czegoś więcej niż tylko przemieszczania się z miejsca do miejsca

– mówi Marcin Biegański, pomysłodawca „Odysei Antonińskiej”. Samo wydarzenie łączyło także doświadczenie podróżowania w odległe miejsca z odkrywaniem lokalnej kultury i przyrody, m.in. Doliny Baryczy.

Od 4 do 7 sierpnia w ośrodku „Lido” w Antoninie można było wysłuchać opowieści osiemnastu osób – podróżników, fotografów i artystów. Byli to m.in. członek The Explorers Club Marcin Klósak, podróżnik i wykładowca Michał Jarnecki, zdobywca Korony Ziemi Mariusz Szczuraszek, fotograf przyrody Robert Kaczmarek, kapitan Jacek Podgórski, archeolożka Agnieszka Łukaszyk.

Takie wydarzenie nie mogło odbyć się bez wypraw – były więc i wycieczki po Dolinie Baryczy. Dodatkowo – wystawy zdjęć i malarstwa oraz pokazy filmowe.

Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach.

Patronat medialny sprawowało Radio Eska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE