Pierwsza ekipa Pomaganie Za Jechanie dotarła  już do Kalisza

i

Autor: Pomaganie za jechanie

AKCJA CHARYTATYWNA

Pierwsza ekipa Pomaganie Za Jechanie dotarła już do Kalisza

2024-07-08 8:10

Na rowerach przemierzają Polskę, by pomóc bliźniętom Dominice i Dawidowi. 1 lipca uczestnicy Pomaganie Za Jechanie wyruszyli w trasę, która układa się w serce i liczy blisko 1800 km. W niedzielę, 7 lipca pierwsza ekipa powróciła już do Kalisza.

Rowerzyści podzielili się na dwie drużyny i z Kędzierzyna Koźle wystartowali w dwóch kierunkach, żeby spotkać się w Kaliszu. Trasa, w którą wyruszyli układa się w serce i liczy blisko 1800 km. Cykliści chcą ją pokonać w maksymalnie 12 dni. Pierwsza ekipa Pomaganie Za Jechanie, czyli Maciej, Bartosz, Krzysztof i Rafał po kilku dniach zmagania się z trudnymi warunkami pogodowymi i pokonaniu setek kilometrów zakończyli swoją trasę na Głównym Rynku w Kaliszu.

Dowiedziałem się od Rafała, że jest możliwość, żeby realizować swoją pasję i przy okazji pomóc. Wcześniej brałem udział w podobnych akcjach bieganiu i prowadzeniu zajęć z dziećmi, dlatego postanowiłem spróbować. Bardzo pozytywne wrażenie. Jeśli wszystko się uda, to w przyszłym roku również chcę pojechać – mówi Bartosz Gromada, uczestnik Pomaganie Za Jechanie.

Druga ekipa do Kalisza ma wrócić 11 lipca. Tym samym dwie ekipy zarysują na mapie Polski kształt serca i zakończą akcję. Warto dodać, że jej oficjalne zakończenie odbędzie się w niedzielę, 14 lipca podczas festynu w Tursku. Tegoroczna akcja Pomaganie Za Jechanie dedykowana jest bliźniętom z Jedlca w pow. pleszewskim, Dominice i Dawidowi.

Dominika i Dawid urodzili się w 2004 roku w 28. tygodniu ciąży. Było sporo komplikacji okołoporodowych, te wszystkie powikłania doprowadziły do następstwa, jakim jest upośledzenie w stopniu głębokim. Dowiedzieliśmy się o tych dzieciach od zaprzyjaźnionego fizjoterapeuty – Marka, który pracuje w Alimed Fizjoterapia w Kaliszu. Znają te dzieci bardzo dobrze, ponieważ pracują z nimi bardzo długo i wiedzą, że rodzice radzą sobie na swój własny rachunek, starają się robić wszystko, aby tym dzieciom pomóc, ale fizjoterapeuci wiedzą, że te potrzeby są dużo większe, głównie potrzeby finansowe, które przekładają się na leki, opatrunki, rehabilitacje, leczenie, diagnostykę, wyjazdy do specjalistów – mówi Michał Majchrzak, pomysłodawca akcji.

Zbiórka dla Dominiki i Dawida cały czas trwa. Na koncie są już ponad 62 tysiące złotych. Pomóc można zaglądając TUTAJ

Partnerem medialnym akcji jest Radio Eska

Pierwsza ekipa Pomaganie Za Jechanie dotarła  już do Kalisza

i

Autor: Pomaganie za jechanie
Pierwsza ekipa Pomaganie Za Jechanie dotarła  już do Kalisza

i

Autor: Pomaganie za jechanie

Quiz. Zagraniczne seriale z lat 90. To były prawdziwe hity. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki jest tytuł serialu, w którym występuje postać Fry'a, pracującego dla Planet Express?