Leszek Możdżer i Gloria Campaner

i

Autor: fot. materiały organizatora W Kaliszu zagrają m.in. Leszek Możdżer z Glorią Campaner. Ich koncert będzie dostępny w internecie

Pianiści jazzowi w tym roku w internecie. „Chcemy podtrzymać tradycję tego festiwalu”

2020-12-02 11:16

Z sali koncertowej do internetu przenosi się Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Tegoroczna edycja najpierw została przełożona, teraz – być może odbędzie się tylko online. Koncerty będzie mógł obejrzeć każdy, w zaciszu swojego domu.

Transmisja ma być na wysokim poziomie zarówno obrazu, jak i dźwięku, tak by widzowie poczuli się tak jak zawsze – na widowni.

– Bardzo nam zależy, żeby tradycja tego legendarnego festiwalu była podtrzymana. Jeśli nie będzie nam wolno zrobić żadnej formy hybrydowej, czyli troszeczkę publiczności i troszeczkę streamingu, to festiwal będzie wyprodukowany telewizyjnie. Mówimy o najwyższych standardach transmisji obrazu i dźwięku, będzie to produkcja z pięciu kamer i profesjonalnym systemem zbierania dźwięku i przekazywania go odbiorcom

– mówi Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Transmisja ma być dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych, na YouTube i w mediach społecznościowych kaliskiego CKiS.

W tym roku na MFPJ wystąpią m.in. Adam Makowicz i Leszek Możdżer w duecie z Glorią Campaner. W sumie od 17 do 20 grudnia zobaczymy osiem koncertów.

To już 47. edycja tego wydarzenia.

Koncerty przełożone na 2021 rok