"ONA" na wystawie w Galerii 66 w Miejskiej Bibliotece im. Adama Asnyka w Kaliszu

2021-06-10 11:33

​„ONA” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Galerii 66 w siedzibie Głównej Biblioteki im. Adama Asnyka w Kaliszu. Jej wernisaż odbył się wczoraj (środa). Najnowsza ekspozycja prezentuje prace autorstwa kaliszanki Agnieszki Zaśko.

Na wystawie możemy zobaczyć ponad 20 prac, kolaży i rysunków. Choć wydają się być portretami jednej kobiety to opowiadają różne historie. Jak podkreśla ich autorka, Agnieszka Zaśko, pokrywają się z czasem pandemii.

Właśnie w tym cyklu chyba najbardziej jest widoczna ekspresja, kolorystyka, zmysłowość kobieca. Poszłam w tym kierunku ze względu na to, że ten czas był trudny i taki przygnębiający. Tak wielu rzeczy nam brakowało. Poczucie izolacji, niepewności.

Mówi ESCE Agnieszka Zaśko. 

Pani Agnieszka malarstwem zajmuje się od kilkunstu lat. I jak zaznacza jest to dla niej pewna forma arteterapii.

Potrzebowałam tego dla siebie, żeby pewne emocje ująć, odblokować. Właśnie te trudne emocje i ten czas przetworzyłam w rodzaj takiej energii bardzo kobiecej, zmysłowej, swobodnej. Mam odbiór od innych, że czuć taką lekkość i swobodę w tych pracach.

dodaje Agnieszka Zaśko.

Wystawa „ONA” została wpisana w program obchodów Święta Miasta Kalisza. A oglądać ją można do 9 lipca w siedzibie Biblioteki Głównej przy ulicy Legionów 66.