Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust odbył się w Kaliszu

i

Autor: SOSW nr 2 w Kaliszu

EDUKACJA

Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust odbył się w Kaliszu

2023-06-09 12:12

To niemałe wyzwanie dla osób głuchoniemych. I w Kaliszu zmierzyli się z nim po raz 18. W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2 m. Plutonu Głuchoniemych AK odbył się Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Kalisz, najstarsze miasto w Polsce” . Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Kaliszu i promocji naszego miasta. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: Kategoria I - klasy V-VI, Kategoria II - klasy VII-VIII i Kategoria III – klasy szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie mierzyli się z zadaniami konkursowymi, które polegały na odczytywaniu z ust wypowiedzi nagranych na filmach bez ścieżki dźwiękowej. Odczytywanie z ust to niezwykle trudna umiejętność, która ułatwia komunikację osobom z zaburzonym słuchem – mówi Aneta Nowak, logopeda i surdopedagog, współorganizatorka konkursu

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i średnich m.in. z Bydgoszczy, Wejherowa, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Kolejna edycja odbędzie się w Wejherowie.

Quiz. Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje po 2000 roku? Test dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Piotr Kupicha w przeboju „Jak anioła głos”, pochodzącym z debiutanckiej płyty grupy Feel pt. „Feel” z 2007 roku, śpiewa, że jego dobytek to: