Nowy sprzęt na kardiologii w Szpitalu w Kaliszu

i

Autor: Szpital Kalisz Nowy sprzęt na kardiologii w Szpitalu w Kaliszu

SZPITAL

Nowy sprzęt na kardiologii w Szpitalu w Kaliszu

2023-12-21 18:53

Oddział Kardiologiczny w Szpitalu w Kaliszu wzbogacił się o nowe sprzęty. To dwa defibrylatory i urządzenie do kompresji klatki piersiowej. Łączna wartość urządzeń to ponad 280 tysięcy złotych.

Nowy sprzęt z pewnością ułatwi pracę personelu, a także zwiększy bezpieczeństwo pacjentów.

Defibrylatory to zaawansowane urządzenia, które pomagają przywrócić prawidłowy rytm serca Pacjenta, a jednocześnie umożliwiają odczyt licznych parametrów życiowych chorego. Natomiast urządzenie do kompresji klatki piersiowej daje Większe możliwości w zakresie zaawansowanej resuscytacji. Aparat pozwala na wykonywanie wysokiej jakości uciśnięć klatki piersiowej, zmniejszając tym samym obciążenia osób udzielających pomocy oraz ułatwia zarządzanie sytuacją. System kompresji klatki piersiowej zapewnia korzyści zarówno pacjentom, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca, jak i personelowi medycznemu – informuje Szpital w Kaliszu.

Defibrylatory przekazane naszej kardiologii kosztowały 216 403 złote, a urządzenie do kompresji klatki piersiowej - 64 446. Szpital skorzystał z dofinansowania zakupu sprzętu z dziedziny intensywnej terapii stosownego w opiece nad pacjentami kardiologicznymi w 2023 r., w ramach Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032.

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy