Koronawirus nie odpuszcza. Szpital w Wolicy pod Kaliszem notuje duży wzrost zachorowań

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

koronawirus

Koronawirus nie odpuszcza. Szpital w Wolicy pod Kaliszem notuje duży wzrost zachorowań

2023-12-21 18:31

Spory wzrost zachorowań na COVID-19 odnotowuje szpital w Wolicy pod Kaliszem. Wcześniej przypadki zachorowań były sporadyczne. Teraz liczba pacjentów z koronawirusem podwoiła się.

Powinniśmy wrócić do noszenia maseczek. Zwłaszcza teraz, gdy przed Świętami w galeriach handlowych i marketach są duże skupiska ludzi. mówi Waldemar Bakalarz, kierownik Izby Przyjęć szpitala w podkaliskiej Wolicy

W ostatnich dwóch miesiącach znacząco zwiększyła się liczba osób hospitalizowanych z powodu infekcji dróg oddechowych, SARS- CoV-2, czyli COVID. Dominują głównie chorzy, którzy są obciążeni innymi chorobami współistniejącymi. U nich ten przebieg jest bardziej istotny klinicznie, który wymaga kilkudniowego pobytu w szpitalu. Testujemy chorych, którzy mają aktywne objawy infekcji, czyli przede wszystkim gorączka, bóle mięśni i stawów.

W szpitalu każdy oddział ma przygotowane miejsca do hospitalizacji chorych z COVID-19 i na każdym oddziale znajduje się jedna lub dwie sale przeznaczone dla tych pacjentów. Obecnie wszystkie są zajęte.

Uwaga, koronawirus! Ogarniasz te zasady? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Maseczki obowiązkowo trzeba nosić w sklepach i galeriach handlowych. Prawda czy fałsz?