Nadleśnictwo Kalisza zaprasza na PLOGGING – Sprzątanie połączone z biegiem

i

Autor: Nadleśnictwo Kalisz

Nadleśnictwo Kalisz zaprasza na PLOGGING – Sprzątanie połączone z biegiem

2021-07-13 11:14

Plogging to akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym! Czyli aktywność fizyczną ze zbieraniem odpadów. Oprócz tego promuje zdrowy tryb życia i działania proekologiczne. Każdy z nas może sprawić, by las był czysty. W trakcie ploggingu bieg odgrywa symboliczną rolę, dlatego Nadleśnictwo Kalisz zachęca do udziału w akcji. Będzie do tego okazja już w najbliższą sobotę.

17 lipca Nadleśnictwo Kalisz zaprasza na akcję “Czysty Las Winiarski”. Udział w niej wezmą także kaliscy kijkarze z grupy Calisia Nordic Team oraz seniorzy ze Stowarzyszenia “Pod Lasem”.

Wydarzenie składa się z trzech części: sprzątania Lasu Winiarskiego, spaceru dendrologicznego oraz eko pikniku.

Czysty Las Winiarski" zaczynamy w sobotę 17 lipca na Osiedlu Winiarskim o godzinie 9:00, następnie zapraszamy na spacer ekologiczny z Beatą Kątną, leśniczką, specjalistką ds. edukacji leśnej. Na spacer w Lesie Winiarskim zapraszamy miłośników przyrody. Podczas spotkania poruszymy temat roli drzew, nauczymy się jak je rozpoznawać i dowiemy się jakie moce drzemią w polskich drzewach. Na spacerze oczywiście nie zabraknie ciekawostek z życia lasu! Mamy nadzieje, że nasza atrakcja spacer dendrologiczny będzie interesujący zarówno dla młodszych, jak i dla starszych uczestników.

Na koniec Nadleśnictwo Kalisz zaprasza wszystkich uczestników na eko piknik w Leśnym Centrum Edukacji "Las Winiarski" podsumowujący sobotni plogging  (godzina 13:00). Uczestnicy  akcji proszeni są o zabranie własnych sztućców i kubków termicznych tak, aby nie generować produkcji śmieci podczas pikniku kończącego sprzątanie. Kawę, herbatę oraz wodę zapewnia organizator. Do akcji "Czysty Las Winiarski" można dołączyć w dowolnej chwili między godziną 9:00 a 11:00 (wiata edukacyjna przy ul. Gajowa 1 Kalisz) i pobrać worki oraz rękawiczki. Sprzątaniem objęty będzie teren o powierzchni ok. 200 ha. Leśnicy proszą o pozostawianie pełnych worków wzdłuż dróg leśnych. informuje Nadleśnictwo Kalisz

 

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ: https://kalisz.poznan.lasy.gov.pl/witamy/-/asset_publisher/Wo5w/content/zapraszamy-na-plogging-sprzatanie-polaczone-z-biegiem-