„Nad Złotym Stawem”  na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

i

Autor: m

TEATR

„Nad Złotym Stawem” na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

2023-09-28 13:31

„Nad Złotym Stawem” Ernesta Thompsona na deskach kaliskiego Bogusławskiego. To pierwsza w nowym sezonie premiera, którą będzie można oglądać od soboty, 30 września na Scenie Kameralnej.

To pełna ciepła i wzruszająca opowieść o rodzinie, o jej bliskości, a także o akceptowaniu upływu czasu oraz różnic i zmian, jakie przynosi. Sztuka zyskała światową sławę za sprawą filmowej adaptacji z Katharine Hepburn i Henrym Fondą w nagrodzonych Oscarami głównych rolach oraz Jane Fondą w roli Chelsea. Oscara za scenariusz otrzymał również autor sztuki, Ernest Thompson. Na scenie kaliskiego Teatru w rolach głównych zobaczymy zobaczymy Macieja Grzybowskiego oraz jego żonę Bożenę Remelską. Spektakl reżyseruje ich syn, Michał grzybowski.

Na scenie zobaczymy Normana i Ethel, małżeństwo z wieloletnim stażem. Od wielu lat przyjeżdżają do swojego domu nad jeziorem i zawsze spędzają tutaj wakacje. W tym czasie poznamy ich wszystkie relacje rodzinne, ich zmagania się ze swoją starością, problemami. Myślę, że to jest historia bliska każdemu – mówi Michał Grzybowski, reżyser spektaklu.

Pozostałe role zagrają: Małgorzata Kałędkiewicz, Wojciech Masacz, Marcin Trzęsowski oraz Oliwier Kaftanowicz i Bartosz Wiączek. Sztukę przełożyła Małgorzata Semil, scenografię zaprojektował Tomasz Walesiak, a kostiumy Marta Śniosek-Masacz. Podczas przygotowań do premiery, reżyser i dokumentalista Piotr Szczepański zbiera materiały do filmu dokumentalnego, opowiadającego o procesie powstawania spektaklu, w którym syn reżyseruje swoich rodziców. Premiera filmu odbędzie się w 2024 roku.

Harry Potter QUIZ: Jak dobrze znasz nauczycieli Hogwartu?

Pytanie 1 z 14
Gdzie profesor Quirrell po raz pierwszy spotyka Harry'ego?