„Nad Złotym Stawem”  na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

i

Autor: m

TEATR

„Nad Złotym Stawem” na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

2023-09-28 13:31

„Nad Złotym Stawem” Ernesta Thompsona na deskach kaliskiego Bogusławskiego. To pierwsza w nowym sezonie premiera, którą będzie można oglądać od soboty, 30 września na Scenie Kameralnej.

To pełna ciepła i wzruszająca opowieść o rodzinie, o jej bliskości, a także o akceptowaniu upływu czasu oraz różnic i zmian, jakie przynosi. Sztuka zyskała światową sławę za sprawą filmowej adaptacji z Katharine Hepburn i Henrym Fondą w nagrodzonych Oscarami głównych rolach oraz Jane Fondą w roli Chelsea. Oscara za scenariusz otrzymał również autor sztuki, Ernest Thompson. Na scenie kaliskiego Teatru w rolach głównych zobaczymy zobaczymy Macieja Grzybowskiego oraz jego żonę Bożenę Remelską. Spektakl reżyseruje ich syn, Michał grzybowski.

Na scenie zobaczymy Normana i Ethel, małżeństwo z wieloletnim stażem. Od wielu lat przyjeżdżają do swojego domu nad jeziorem i zawsze spędzają tutaj wakacje. W tym czasie poznamy ich wszystkie relacje rodzinne, ich zmagania się ze swoją starością, problemami. Myślę, że to jest historia bliska każdemu – mówi Michał Grzybowski, reżyser spektaklu.

Pozostałe role zagrają: Małgorzata Kałędkiewicz, Wojciech Masacz, Marcin Trzęsowski oraz Oliwier Kaftanowicz i Bartosz Wiączek. Sztukę przełożyła Małgorzata Semil, scenografię zaprojektował Tomasz Walesiak, a kostiumy Marta Śniosek-Masacz. Podczas przygotowań do premiery, reżyser i dokumentalista Piotr Szczepański zbiera materiały do filmu dokumentalnego, opowiadającego o procesie powstawania spektaklu, w którym syn reżyseruje swoich rodziców. Premiera filmu odbędzie się w 2024 roku.

Harry Potter QUIZ: Jak dobrze znasz nauczycieli Hogwartu?

Pytanie 1 z 14
Gdzie profesor Quirrell po raz pierwszy spotyka Harry'ego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE