warsztaty

i

Autor: pixabay.com

Gry planszowe, teatrzyk kamishibai czy warsztaty kaligrafii - Książnica Pedagogiczna w Kaliszu zaprasza na wakacyjne zajęcia

2024-07-01 9:15

Dla najmłodszych kaliszan Książnica Pedagogiczna w Kaliszu przygotowała sporo atrakcji w pierwszy, lipcowy tydzień. Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jakie zajęcia są w programie?

Zajęcia dla dzieci w kaliskiej książnicy odbywać się będą codziennie od 1 do 5 lipca. Prócz warsztatów i zabaw, maluchy będą mogły także zwiedzić bibliotekę i zapoznać się z zasadami wypożyczeń książek. 

Na zajęcia nie trzeba się wcześniej zapisywać. Rodzice, którzy przyprowadzą dzieci na zajęcia, będą mogli w tym czasie np. poczytać czy wypić kawę. Będzie przygoda z książką, będą gry planszowe, będzie kaligrafia, będzie można rysować, malować w różnych technikach, będzie także teatrzyk kamishibai. Czekamy na was - mówi dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu Jolanta Nowosielska.

Poniżej szczegółowa rozpiska zajęć:

  • Poniedziałek, 1 lipca - Dzień zakładki do książek: Dzieci będą miały okazję stworzyć własne, unikalne zakładki, które będą mogły wykorzystać podczas swoich wakacyjnych lektur.
  • Wtorek, 2 lipca - Zabawa w koło fortuny: Wciągająca gra, która dostarczy mnóstwo emocji i radości.
  • Środa, 3 lipca - Dzień teatrzyku kamishibai: Magiczny świat japońskiego teatrzyku obrazkowego, który rozwija wyobraźnię i umiejętności narracyjne dzieci.
  • Czwartek, 4 lipca - Dzień pisania piórem: Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w sztuce kaligrafii.
  • Piątek, 5 lipca - Dzień gier planszowych: Zakończenie tygodnia w duchu zabawy z różnorodnymi grami planszowymi, które rozwijają strategiczne myślenie i umiejętności społeczne.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 11:00 do 13:00.

Sonda
Lubisz czytać książki?