Morowe powietrze festyn archeologiczny na kaliskim Zawodziu

i

Autor: Marta Rajewska

"Morowe powietrze" festyn archeologiczny na kaliskim Zawodziu [ZDJĘCIA,WIDEO]

2020-09-13 16:55

“Morowe powietrze” na kaliskim Zawodziu. Pod takim właśnie hasłem odbył się festyn archeologiczny, który był dobrą okazją do tego, by przyjrzeć się temu, jak ludzkość dawniej walczyła z zarazami. Oprócz tego uczestnicy mogli spróbować swoich sił w warsztatach garncarskich czy poznać tajniki skryby i drukarza.

Festyn archeologiczny "morowe powietrze" odbył się w 11 i 12 września na kaliskim Zawodziu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak wcześniej ludzkość radziła sobie z zarazami i epidemiami. Poznać tajniki repliki aparatury destylacyjnej stosowanej w ówczesnej farmacji i gorzelnictwie. A także zwiedzić pruski szpital polowy i zapoznać się z akcesoriami medycznymi, które służyły do leczenia ofiar  działań wojennych i epidemii. Oprócz tego zwiedzający mogli spróbować swoich sił w warsztatach m.in. garncarskim, tkackim, kowalskim, alchemicznym czy drukarskim. Nie zabrakło także prezentacji uzbrojenia średniowiecznych wojowników, kultury rycerskiej oraz walk rycerskich.

Chcieliśmy właśnie skupić się przede wszystkim na chorobach, zarazach i epidemiach. To jest tym głównym tematem. Myślę, że to, że jest to pokazane na przestrzeni dziejów, jest dość ciekawym zabiegiem.

Mówi Marcin Magdziński, kierownik kaliskiego Zawodzia.

Morowe powietrze - Festyn Archeologiczny na kaliskim Zawodziu