grzesiak

i

Autor: fb pzkb

MISTRZ

Michał Grzesiak z piątym Pucharem Świata [POSŁUCHAJ]

2024-06-18 9:12

To jego piaty puchar świata. Pierwszy zdobył we włoskim Rimini, a potem po dwa w Budapeszcie i Austrii. Michał Grzesiak zdobył kolejne trofeum do swojej kolekcji podczas Pucharu Świata Kickboxingu na Węgrzech. W formule kick light stoczył dwie trudne walki, w finale pokonując zawodnika gospodarzy Balazsa Szabo.

Zawsze fajnie jest przywieźć Puchar, to nowe doświadczenie przed Mistrzostwami Europy- mówi Michał Grzesiak - Fajnie pobić się z nowymi zawodnikami, których się jeszcze nie zna – większymi, wyższymi, bo takich przeciwników na co dzień brakuje mi w Ostrowie. Na mistrzostwa świata czy Europy leci kadra, reprezentacja danego kraju. Na Puchar Świata mogą przyjechać zawodnicy z każdego klubu, wystarczy że zapłacą wpisowe. Ale choć drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsce, to nie wszystkim naszym udało się zdobyć upragnione złoto, a to świadczy o tym, że w Budapeszcie był wysoki poziom.

Michał Grzesiak 5 Puchar Świata
kadra

i

Autor: fb Kadra Polski w Kickboxingu Kick-light

Znakomicie spisała się cała polska kadra kick light prowadzona przez Patryka Zaborowskiego, Piotra Nasulewicza i Seweryna Szczepankowskiego zajmując pierwsze miejsce w drużynowym zestawieniu i zdobywając 4 złote medale, 1 srebrny i 3 brązowe. 

kadra

i

Autor: fb Kadra Polski w Kickboxingu Kick-light

Podczas Pucharu Świata świetnie spisało się również dwóch młodych adeptów kickboxingu: Filip Sójka, podopieczny Michała Grzesiaka, który wywalczył złoto w formule K1 oraz ostrowianin Marcin Raszewski z Kick-Boxing Klub Poprawa, który zdobył trofeum w kategorii junior. 

grzesiak

i

Autor: fb Michał Grzesiak Marcin Raszewski, Filip Sójka i Michał Grzesiak

Michał Grzesiak ma na koncie trzy tytuły Mistrza Świata i dwa Mistrza Europy. Patronem medialnym sportowca i jego klubu RESPECT TEAM jest Radio Eska. 

grzesiak

i

Autor: az
Źródło: Michał Grzesiak z piątym Pucharem Świata [POSŁUCHAJ]