Metoda na spółkę paliwową. Kaliszanin stracił 16 tysięcy złotych

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Metoda na spółkę paliwową. Kaliszanin stracił 16 tysięcy złotych

2022-04-25 18:08

16 tysięcy złotych stracił kaliszanin, który uwierzył, że inwestując w jedną ze spółek paliwowych, może się szybko wzbogacić. Jak się okazało jest to nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy.

Oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby na wyłudzanie pieniędzy. Do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o tym, że na portalu społecznościowym przeczytał reklamę dotyczącą inwestycji w spółkę paliwową. Nieświadomy, że jest to próba oszustwa kliknął we wskazany w publikacji link. Chwilę później odebrał telefon od rzekomego przedstawiciela spółki, który przekazał, gdzie mężczyzna ma wpłacić kwotę 900 zł by zakupić akcję. Po tej rozmowie kaliszanin  otrzymał informację ze swojego banku, że ze względu na próbę nielegalnej transakcji jego konto zostało zablokowane. 

Po upływie około czterech miesięcy do zgłaszającego zadzwonił przedstawiciel spółki aby dokończyć transakcję celem uzyskania dochodów z akcji. Poinformował go, że aby otrzymać zyski musi zainstalować na telefon odpowiednią aplikację. Zgłaszający jednak nie miał świadomości, że instalując ją udostępnia pulpit swojego telefonu oszustowi. W ten sposób przestępca wykorzystał posiadane dane i dokonał przelewu na swoje konto w kwocie 16 tys. zł.

Informuje Monika Rataj z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci cały czas apelują o zachowanie ostrożności.

Apelujemy, by nie dać się skusić wizjom szybkiego zarobku i żeby nie podejmować decyzji o inwestowaniu pieniędzy pod wpływem emocji. Nigdy nie instalujmy na naszych telefonach nieznanych programów czy aplikacji.

Dodaje Monika Rataj.

Każdą próbę fałszywych ogłoszeń i próby oszustw należy zgłosić na policję.

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?