auto

i

Autor: pixabay

Policja/wypadki

Ma skłonić do refleksji - ruszyła policyjna "Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym"

2024-06-25 9:36

Oby było ich jak najmniej. Policja jak co roku, w czerwcu uruchomiła wakacyjną "Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym". Niestety zapełnia się już ona czarnymi punktami. Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło już także na drogach naszego regionu.

Nie jest dobrze. Dziś czwarty dzień wakacji i od piątku na polskich drogach doszło już do 16 śmiertelnych wypadków. W ciągu ostatniej doby było ich 6,w tym jeden w Wielkopolsce. Do tragicznego potrącenia pieszego doszło niedaleko Leszna. Wszystkie dane możecie znaleźć na aktualizowanej codziennie POLICYJNEJ mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. To już jej szósta edycja.

Mapa od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach. Podobnie jak w latach ubiegłych, codziennie, przez okres wakacji, na stronie policji, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu, tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dotycząca liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia z ostatniej doby oraz od początku wakacji - informuje kaliska Komenda Policji. 

Policja - jak zawsze - w czasie wakacji będzie prowadziła wzmożone kontrole na drogach. Kaliscy mundurowi tylko w poprzedni weekend odebrali 7 kierowcom prawa jazdy za nadmierną prędkość.

LINK do mapy znajdziecie TUTAJ

policja

i

Autor: policja.pl
Sonda
Czy Twoim zdaniem polskie drogi są bezpieczne?