kościuszki

i

Autor: Krystian Kinastowski - Prezydent Kalisza/Fb

Drogi

Lista remontów drogowych w Kaliszu coraz dłuższa - za tydzień drogowcy zaczynają modernizację ul. KOŚCIUSZKI

2024-07-04 9:14

Dziury, wyboje i nierówne chodniki niedługo znikną. 11 lipca rozpoczyna się remont ulicy Kościuszki w Kaliszu. Drogowcy wyremontują odcinek od ul. Szkolnej do Śródmiejskiej. Utrudnienia mogą potrwać nawet pół roku.

Czas na remont, bo ta kaliska ulica jest już mocno zniszczona. Mowa o ulicy Kościuszki, na którą już za tydzień (11.04) wchodzą drogowcy. Modernizowany będzie odcinek od ulicy Śródmiejskiej do Szkolnej. To niedługi fragment, ale kaliszanie często korzystają z tej ulicy. Tu szybko ze śródmieścia można dostać się do Alei Wojska Polskiego. Przy Kościuszki mieści się także Urząd Miasta i III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Przebudowa będzie kompleksowa - tłumaczy Krzysztof Gałka, szef drogowców w Kaliszu.

Powstanie praktycznie nowa ulica. Wszystko to co dziś widzimy ulegnie rozbiórce. Pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, chodników, będą nowe zjazdy do posesji, oświetlenie uliczne, przebudowane będą też miejsca postojowe. Zamierzamy także przebudować skrzyżowanie Chopina/Kościuszki/Kopernika. Zmieni się geometria skrzyżowania, będzie inna organizacja ruchu. Ponadto modernizowana będzie sieć kanalizacji deszczowej i telekomunikacyjnej. 

Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace powinny zakończyć się w grudniu.

Sonda
Remonty drogowe w Kaliszu. Czy znacznie utrudniają Ci jazdę?