książki

i

Autor: pixabay.com

Kolejne spotkanie autorskie w kaliskiej bibliotece - kto tym razem będzie gościem czytelni?

2024-02-26 9:32

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza na drugie już spotkanie autorskie z cyklu „Oko w oko z pisarzem”. I tym razem zaproszony został Robert Małecki, pisarz specjalizujący się w kryminałach.

Robert Małecki jest autorem bestselerowych powieści kryminalnych i laureatem wielu prestiżowych nagród literackich. Spodziewamy się dużego zainteresowania, bo jego książki zdobyły wielu miłośników - mówi Robert Kuciński, dyrektor kaliskiej biblioteki.

Z wykształcenia jest filozofem i politologiem, był dziennikarzem, bywa nauczycielem kreatywnego pisania. Robert Małecki podbił serca czytelników przede wszystkim jako autor powieści kryminalnych. Wielbiciele tego gatunku pamiętają na pewno cykl o dziennikarzu Marku Benerze i takie tytuły jak "Najgorsze dopiero nadejdzie", "Porzuć swój strach" czy "Koszmary zasną ostatnie". Sporą popularność zyskała także seria o komisarzu Bernardzie Grossie i takie tytułu jak "Skaza", "Wada" czy "Zadra". Jest laureatem najważniejszych polskich trofeów literackich. 

Spotkanie odbędzie się już w środę - 28.02. Początek o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej.