Kolejne premiery w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Co jeszcze zobaczymy w tym sezonie?

i

Autor: mraj Kolejne premiery w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Co jeszcze zobaczymy w tym sezonie?

TEATR

Kolejne premiery w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Co jeszcze zobaczymy w tym sezonie?

2024-02-29 16:00

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego nie zwalnia tempa i szykuje się do kolejnych dwóch premier. Najbliższa odbędzie się w kwietniu, a kolejna w czerwcu.

W kwietniu na scenie kameralnej zobaczymy spektakl dla młodzieży – „Trik Patricka”, który porusza tematykę odmienności drugiego człowieka i próby jej oswajania. Mówi nam Marcelina Hertmann, z kaliskiego Teatru.

Sam tekst jest niesamowity. Pomimo tego, że na scenie zobaczymy tylko dwójkę aktorów, to wcielają się oni aż w trzynaście postaci. Na pewno spektakl będzie nie tylko mądry i przekaże ważne lekcje życiowe, ale również będzie ekscytujący.

Natomiast w czerwcu na deskach Bogusławskiego zobaczymy spektakl „Kolonia Karna” wg Franza Kafki w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego. Dodaje Marcelina Hertmann.

Zaskakuje swoją nieoczywistą współczesnością. Wchodzi w bardzo mocny dyskurs niespodziewanie aktualny z otaczającą rzeczywistością. Konteksty sytuacji społeczno-politycznej w szczególności w Europie, ale również w wymiarze światowym prowadzące do silnej polaryzacji politycznej i społecznej wydają się porażająco aktualne.

I tu premiera odbędzie w setną rocznicę śmierci Kafki, czyli 3 czerwca.

Pamiętasz lektury z podstawówki? Możesz się sprawdzić w naszym quizie

Pytanie 1 z 8
Jak na imię ma Pan Kleks z książki Jana Brzechwy?