burza

i

Autor: Canva

Pogoda

Kolejne ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski. Burze i upały w jednej części regionu

Burze i gwałtowna pogoda nie odpuszczają. Choć po wczorajszych wysokich temperaturach (choć nie były to upały) w środę nie będzie śladu, to w południowo-wschodnich rejonach Wielkopolski znów czekają nas burze. Nie będą jednak one tak gwałtowne i ulewne, jak poprzedniej nocy. Ponadto będzie upalnie. Przed czym ostrzega IMGW?

Burze na południu Wielkopolski w środę

Po wtorkowych i tych w nocy z wtorku na środę burzach, mogłoby się wydawać, że będzie lepiej. Niestety nie. Od burz odpoczną jedynie mieszkańcy Wielkopolski północnej, centralnej i zachodniej i to aż do piątku. W środę, 19 czerwca z burzami będą mierzyć się mieszkańcy Wielkopolski południowo-wschodniej.

Gdzie wystąpią burze w środę, 19.06?

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę, w godzinach 13:00-22:00 mogą wystąpić burze 1. stopnia w powiatach: rawickim, gostyńskim, jarocińskim, krotoszyńskim, pleszewskim, ostrowskim, kaliskim, kolskim i tureckim, oraz mieście Kalisz. W tych miejscach ma spaść do 20-30 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr wiać w porywach do 85 km/h.

Drugi stopień ostrzeżenia przed burzami obowiązuje od 14:00 w środę, do północy w czwartek. Dotyczy ono powiatów ostrzeszowskiego i kępińskiego. Ma tam padać od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, a wiać w porywach od 90 do 110 km/h.

Upały w południowo-wschodniej Wielkopolsce

Tam, gdzie zapowiadane są burze drugiego stopnia, tam także mają być upały. Dotyczy to powiatów ostrzeszowskiego i kępińskiego. Temperatura ma wynieść od 30 do 33 stopni na tamtym obszarze. Ostrzeżenie obowiązuje od 12:00 do 19:00 w środę, 19 czerwca.

Zobaczcie zdjęcia z ubiegłorocznej burzy

Burze w Bydgoszczy. Tak wyglądało Stare Miasto tuż przed ulewą
Źródło: Kolejne ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski. Burze i upały w jednej części regionu