hogwart

i

Autor: SWWS/fb

nauka

Kolejna AKADEMIA w Kaliszu. Która szkoła zmienia nazwę?

2023-08-31 13:17

Akademia Kaliska od kilku miesięcy jest już faktem. Od jutra, 1 września, kolejna szkoła będzie akademią. To obecna jest dziś Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w kaliskim Szczypiornie.

I nie jest to pierwsza zmiana jeśli chodzi o uczelnię w Szczypiornie.

Przez lata był to Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej. Kilka lat temu został Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki, a potem Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości. Wówczas uczelnia zmieniła nieco swój profil i ze szkoły mundurowej stała się uczelnią kształcącą również przyszłych prawników i całej kadry dla wymiaru sprawiedliwości.

Od 1 września będzie działać pod Szyldem Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Jak informuje mł.chor. Joanna Olek, rzecznik prasowy kampusu mundurowego : „Uzyskanie statusu uczelni akademickiej to wynik ewaluacji działalności naukowej za lata 2019-2021, przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Komisją Ewaluacji Nauki, w której Uczelnia otrzymała kategorię naukową A w dwóch dyscyplinach - nauk o bezpieczeństwie oraz pedagogice.”

A to oznacza, że szkoła ma prawo do doktoryzowania w zakresie bezpieczeństwa i pedagogiki.

Przy uczelni powołano także Instytut Nauk o Rodzinie, który będzie prowadził m.in szkolenia i kursy oraz studia podyplomowe z Praw Rodziny, Praw Dziecka i osób skrzywdzonych przemocą domową.

Zdaniem władz uczelni – zainteresowanie kształceniem w Szczypiornie jest duże. I to powoduje, że powstają kolejne kierunki i miejsca do nauki. W najbliższym czasie ruszy też rozbudowa kampusu, w ramach której powstaną nowe akademiki.

QUIZ. Zupełnie nowe wyzwanie! Które zdanie jest prawdziwe? 8/10 tylko dla orłów

Pytanie 1 z 10
Które zdanie jest prawdziwe?