Krew na wagę złota!

i

Autor: pixabay

Każda kropla krwi na wagę złota! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zachęca do dzielenia się tym cennym lekiem! [POSŁUCHAJ]

2021-01-13 22:10

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. I jest cały czas potrzebna. By osoba potrzebująca otrzymała krew, musi być dawca. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu apeluje do osób zdrowych, by podzieliły się tym cennym lekiem. Bo zapasy krwi kurczą się z dnia na dzień.

W ostatnim czasie zaobserwowano wzrost poboru osocza od osób, które przechorowały COVID-19. Za to zapasy krwi się kurczą. A ten cenny lek jest niezbędny, by ratować ludzkie zdrowie i życie. Dlatego tak ważni są dawcy.

Obserwuje zdecydowanie większe zapotrzebowanie na krew pełną, ponieważ realizujemy na bieżąco potrzeby szpitali. Nie jest tak źle, jak w okresie wakacyjnym, jednakże moglibyśmy zdecydowanie więcej wydać krwi do lecznictwa, gdybyśmy mieli ją do dyspozycji.

Mówi Małgorzata Tarnawska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Krew mogą oddawać osoby pomiędzy 18- 65 rokiem życia, które są zdrowe i ważą co najmniej 50 kg.

Zapasy krwi

i

Autor: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Screenshot - zapasy krwi na dzień 13.01.2021 W RCKiK w Kaliszu
Krew jest cały czas potrzebna! Mówi Małgorzata Tarnawska, dyrektor krwiodawstwa w Kaliszu
Jak działa krwiodawstwo?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.