Kalisz. Złodziej damskich torebek w rękach policjantów

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

SPRAWA KRYMINALNA

Kalisz. Złodziej damskich torebek w rękach policjantów

2023-08-30 7:17

Wyrywał kobietom torebki, jest już w rękach policji. 34-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Mężczyzna dokonywał zuchwałych kradzieży. Został tymczasowo aresztowany.

Do kradzieży doszło w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku na terenie Kalisza. Schemat działania sprawcy był za każdym razem podobny.

Najpierw wybierał swoją ofiarę, obserwował ją, a następnie gwałtownie podjeżdżał od tyłu na rowerze i wyrywał jej torebkę. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz dokumenty, pieniądze, karty bankomatowe i telefony. Wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie, to kobiety – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Ustalenie sprawcy kradzieży nie było łatwe. Złodziej działał z zaskoczenia. Osoby pokrzywdzone, nie były w stanie podać dokładnego rysopisu sprawcy, ze względu na dynamikę całego zajścia.

Ostatecznie na podstawie analiz zebranego materiału dowodowego w czterech tego typu sprawach, policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania – dodaje policjantka.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Quiz, ile pamiętasz ze szkoły?

Pytanie 1 z 10
Kto napisał "Kamienie na szaniec"?