pożar

i

Autor: szpital kalisz

pożar

Pożar w szpitalu w Kaliszu. Ranny został jeden z pacjentów. Był pijany

2023-08-28 12:24

Jedna osoba została ranna w wyniku pożaru w szpitalu w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Ogień pojawił się na SORze w jednym z pomieszczeń dla pacjentów po godzinie 23.00 w niedzielę. Jak wstępnie ustalono – pacjent najprawdopodobniej podpalił materac. Szczegóły wyjaśnia policja.

Straż otrzymała zgłoszenie w niedzielę (27 sierpnia) tuż po godzinie 23:00. Na miejscu okazało się, że ogień pojawił się w jednej z sal na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przebywał tam pacjent, który – najprawdopodobniej sam podpalił materac lub ogień zaprószył. To wyjaśni policyjne dochodzenie.

- Policjanci będą prowadzić czynności w kierunku art. 163 KK, czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagra­ża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać – w tym przypadku – pożaru – informuje nas Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka KMP w Kaliszu. - Jeszcze wczoraj na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków. Będziemy ustalać co było przyczyną pożaru. Nie wyliczamy, że mogło być to zaprószenie ognia - dodaje.

W wyniku pożaru został poparzony mężczyzna, który przebywał w sali, gdzie pojawił się ogień. Natychmiast zajęli się nim lekarze. Wiadomo, że pacjent był nietrzeźwy.

- Mężczyzna - który jak wynika ze szpitalnego monitoringu najprawdopodobniej spowodował pożar – w trakcie akcji ratunkowej został zaopatrzony i zaintubowany, następnie przewieziony do centrum oparzeń w Siemianowicach Śląskich - informuje rzecznik szpitala w Kaliszu, Paweł Gawroński.

Na szczęście, nie ma więcej poszkodowanych w tym pożarze, który szybko został ugaszony przez straż. Na miejscu pracowały 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, akcja trwała około godziny. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, wywietrzeniu pomieszczenia i sprawdzenia go pod kątem występowania tlenku węgla.

Po pożarze w szpitalu przy Poznańskiej w Kaliszu z użytkowania wyłączone jest tylko pomieszczenie dla nietrzeźwych pacjentów. Obecnie trwa szacowanie strat.

Szczegóły całego wydarzenia wyjaśnia policja. Na pewno przyda się zabezpieczony monitoring szpitalny.

QUIZ "Jedzenie z PRL"

Pytanie 1 z 10
Jaka była najpopularniejsza wódka w PRL?