Kalisz. Złamał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a do tego był pijany

i

Autor: mraj

policja

Kalisz. Złamał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a do tego był pijany

2024-07-09 9:55

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce kaliskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 64-letniego kierowcę renault. Mężczyzna miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało to jego nie jedyne przewinienie. 64-latek miał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

Codzienne służby pokazują, że mimo dotkliwych kar za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, nadal na drogach pojawiają się lekkomyślni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Jednym z nich był 64-letni kierowca renault zatrzymany do kontroli drogowej w centrum Kalisza przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

Już podczas rozmowy z kierowcą policyjni wywiadowcy nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że 64-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że sąd dwukrotnie orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka policjantów z Kalisza.

Za naruszenie sądowego zakazu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Czy zdałbyś dzisiaj egzamin na prawo jazdy? Sprawdź swoją wiedzę teoretyczną! [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
O jakim odstępie należy pamiętać przy wyprzedzaniu rowerzysty?