Kalisz. Wystawę ceramiki można oglądać w Akceleratorze Kultury

i

Autor: JK

KULTURA

Kalisz. Wystawę ceramiki można oglądać w Akceleratorze Kultury

2023-12-19 11:51

„When hands are busy, mind is free” to tytuł projektu, którego autorką jest kaliszanka Ewa Skarżyńska. Efektem są ceramiczne dzieła, które stworzyli podopieczni Domów Dziecka, Domów Opieki Społecznej, czy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Prace można oglądać w Akceleratorze Kultury w Kaliszu.

Ewa Skarżyńska odwiedziła ponad 20 takich miejsc w południowo-wschodniej Wielkopolsce. Podczas przeprowadzonych warsztatów powstało ponad 300 różnych prac m.in. kubeczki, talerze, a także inne formy.

Docierałam tam, aby uaktywnić te osoby, żeby one się artystycznie wypowiedziały, żeby nastąpiła także między nimi jakaś komunikacja, żeby pokazać, że glina jest fajną formą. Okazało się, że w niektórych ośrodkach są piece ceramiczne pochowane. Cała ta akcja była fajna, bo w tych osobach, po za uczestnikami warsztatów w tym środowisku pedagogicznym uaktywniła się pewna myśl na temat terapii gliną - mówi Ewa Skarżyńska

Program powstał w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawę w Akceleratorze Kultury można oglądać do 5 stycznia 2024 roku.