Kalisz w obliczu koronawirusa: opustoszałe sklepy, kolejki przed bankami, mieszkańcy zdystansowani

i

Autor: fot. mz

Kalisz w obliczu koronawirusa [FOTO, VIDEO]

2020-03-16 16:49

Wystarczy wejść do galerii handlowej, by zauważyć, że coś jest nie tak: gwarne miejsce opustoszało, a większość sklepów zamknięto do odwołania. To obrazek nietypowy jak na wczesne poniedziałkowe popołudnie, bo zazwyczaj o tej porze roi się tutaj od klientów. Tym razem jednak sytuacja jest szczególna - w całym kraju ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, a wielu mieszkańców wychodzi z domów tylko w pilnych sprawach lub po szybkie zakupy. W centrum Kalisza z kolei trudno zauważyć różnicę, bo zwykle jest tu pustawo - z koronawirusem czy bez.

Ruch samochodowy na ulicach Kalisza nadal jest spory, wbrew pozorom miasto nie zatrzymało się. Ludzie nadal jeżdżą chociażby do pracy. Na Głównym Rynku Kalisza i ulicy robotnicy pracują jak gdyby nigdy nic. Mieszkańcy spacerują po ulicach i załatwiają swoje sprawy - ale nie wszystkie załatwią tak, jak zwykle, bo dzisiaj nie wszędzie można wejść tak po prostu.


Nieczynne są wszystkie szkoły i uczelnie, a także instytucje kultury. Odwołano niemal wszystkie nadchodzące wydarzenia kulturalnie i sportowe. Wiele klubów i restauracji także jest zamkniętych. W autobusach - szczególne środki ostrożności i codzienna dezynfekcja. Przy szpitalu na ulicy Toruńskiej, gdzie działa oddział zakaźny, kilka namiotów rozstawionych przez służby. A przy wejściu do wielu sklepów i urzędów - stosowne komunikaty.


Urzędy, w tym te pocztowe, a także banki wprowadziły ograniczenia - stąd kolejki przed wejściem, bo niektóre sprawy i tak trzeba załatwić osobiście. Podobnie jest w aptekach. A mieszkańcy cierpliwie czekają i zachowują dystans.

 


Zobaczcie, jak w Kaliszu przebiega kolejny dzień stanu zagrożenia epidemicznego.

Opustoszały Kalisz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE