Kalisz. „Twój Czas” - bezpłatna pomoc dla rodziców chorych dzieci

i

Autor: mraj na zdj. od lewej/Maciej Borowiak/Aldona Adamiak – Sadowska/ Roman Żarnecki

SPOŁECZNE

Kalisz. „Twój Czas” - bezpłatna pomoc dla rodziców chorych dzieci

2023-11-30 13:56

„Twój Czas” to projekt skierowany do rodziców ciężko chorych dzieci. W Kaliszu przy ul. Chopina powstało miejsce, w którym rodzice będą mogli skorzystać z pomocy terapeutów. Projekt jest owocem współpracy fundacji CHOPS i jednej z kaliskich firm.

Przy ul. Chopina w Kaliszu powstało miejsce, w którym rodzice ciężko chorych dzieci mogą skorzystać z pomocy terapeutycznej.

Rodzice ciężko chorych dzieci, albo nieuleczalnie chorych są 24-godziny na dobę z tymi dzieciakami. My nie uzdrowimy tych dzieci, nie mamy lekarstwa, ale możemy pomóc rodzicom. Choć trochę. Wszystko zaczyna się w głowie. I nasza siła zaczyna się w głowie i nasze słabości, więc pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zrobić takie miejsce, w którym rodzice, bo nie tylko mamy, choć najczęściej to kobiety będą mogły przyjść wyżalić się i wypłakać - mówi Maciej Borowiak, pomysłodawca.

„Twój Czas” to bezpłatne spotkania z profesjonalnym terapeutą, który ma udzielić wsparcia rodzicom chorych dzieci.

Ten gabinet ma być miejscem, gdzie mamy, rodzice mogą przyjść po wsparcie. Po to, żeby się wypłakać, żeby porozmawiać. Czasami zwyczajnie po to, żeby tą godzinę odpocząć, żeby porozmawiać, zobaczyć siebie takiego, jakiego siebie nie znamy, odnaleźć pewne rzeczy w sobie, odnaleźć to kim byłam/byłem, co robiłam za czym być może tęsknimy – dodaje Aldona Adamiak – Sadowska, terapeutka.

Gabinet składa się z dwóch pomieszczeń. Jedno przeznaczone jest na sesje z terapeutą, a drugie dla dzieci. Osoby zainteresowane rozmową z terapeutą, mogą umawiać się telefonicznie. Sala terapeutyczna znajduje się przy ul. Chopina 23.

Kalisz. „Twój Czas” - bezpłatna pomoc dla rodziców chorych dzieci

i

Autor: mraj
Kalisz. „Twój Czas” - bezpłatna pomoc dla rodziców chorych dzieci

i

Autor: mraj

Quiz o przysłowiach. Polacy często je przekręcają. Wiesz, jak brzmią i co oznaczają?

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Bez pracy..."