Zielony Kalisz

i

Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza, archiwum

Kalisz: rusza konkurs „Zielony Kalisz”

2021-07-10 6:24

Pokażcie swoje ogrody i balkony – zachęcają organizatorzy konkursu „Zielony Kalisz”. Tutaj liczą się zielone enklawy mieszkańców. Konkurs ma długą tradycję i od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lipca.

W konkursie ocenianie są „najpiękniej ukwiecone balkony, parapety, loggie, ogródki przedszkolne, działkowe i przydomowe”.

– Celem konkursu jest inicjowanie i promowanie działań mieszkańców Kalisza na rzecz poprawy estetyki miasta. Mogą w nim brać udział kaliszanie i kaliskie przedszkola

– informuje Urząd Miasta Kalisza. Ocenie podlegają ogólne wrażenia estetyczne oraz oryginalność kompozycji.

Właściciele najpiękniejszych zielonych zakątków w poszczególnych kategoriach otrzymują nagrody rzeczowe – w tym roku jest to rower (1. miejsce), fotel wiszący (2. miejsce) i leżak ogrodowy (3. miejsce). Wyróżnienia nagradzane są donicami ozdobnymi.

Osobno oceniane będą ogrody przedszkolne. Placówki z najpiękniejszymi ogródkami otrzymają w nagrodę sadzonki drzew, krzewów i iglaków.

Kartę zgłoszeniową należy dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta Kalisza, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz (I piętro, pokój 29) albo przesłać mailem na adres mmalicka@um.kalisz.pl. Także w tym wydziale dostępne są karty zgłoszeń do konkursu.

Konkurs ma być rozstrzygnięty do 31 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE