Zielony Kalisz

i

Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza, archiwum

Kalisz: rusza konkurs „Zielony Kalisz”

2021-07-10 6:24

Pokażcie swoje ogrody i balkony – zachęcają organizatorzy konkursu „Zielony Kalisz”. Tutaj liczą się zielone enklawy mieszkańców. Konkurs ma długą tradycję i od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lipca.

W konkursie ocenianie są „najpiękniej ukwiecone balkony, parapety, loggie, ogródki przedszkolne, działkowe i przydomowe”.

– Celem konkursu jest inicjowanie i promowanie działań mieszkańców Kalisza na rzecz poprawy estetyki miasta. Mogą w nim brać udział kaliszanie i kaliskie przedszkola

– informuje Urząd Miasta Kalisza. Ocenie podlegają ogólne wrażenia estetyczne oraz oryginalność kompozycji.

Właściciele najpiękniejszych zielonych zakątków w poszczególnych kategoriach otrzymują nagrody rzeczowe – w tym roku jest to rower (1. miejsce), fotel wiszący (2. miejsce) i leżak ogrodowy (3. miejsce). Wyróżnienia nagradzane są donicami ozdobnymi.

Osobno oceniane będą ogrody przedszkolne. Placówki z najpiękniejszymi ogródkami otrzymają w nagrodę sadzonki drzew, krzewów i iglaków.

Kartę zgłoszeniową należy dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta Kalisza, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz (I piętro, pokój 29) albo przesłać mailem na adres mmalicka@um.kalisz.pl. Także w tym wydziale dostępne są karty zgłoszeń do konkursu.

Konkurs ma być rozstrzygnięty do 31 października.